Aktuální počasí

Aktuální počasí

Czech Hotel Awards

Hotel Galant na světové soutěži v Teheránu!

Povedl se nám unikátní úspěch. Byli jsme nominování ve světovém finále prestižní soutěže ENERGY GLOBE  Award o ekologického oskara. Poprvé v historii celosvětové soutěže byl vybrán i český projekt, a to energetické řešení Hotelu a Vinařství Galant v Mikulově. Hotel a vinařství ke svému provozu využívá přebytky tepla, odpadní vody a také skleníkové plyny. Porotu zaujal mikulovský projekt komplexnosti nasazených chytrých řešení. Díky nim chráníme životní prostředí a zároveň minimalizujeme své náklady. 

Projekt byl nominován v kategorii VZDUCH. Majitel a autor projektu Ing. Jiří Marian s hrdosti dodává, „Za uplynulé tři roky jsme naše ovzduší odlehčili o nejméně 1000 tun CO2, které kvůli nám výrobci energie nemuseli vyprodukovat. Jen jedna část – fotovoltaická elektrárna, kterou máme na střechách hotelu, zachránila 300 tun CO2. Rád bych zdůraznil její umístění, naše elektrárna je na hotelové střeše, ne na jihomoravských úrodných polích. Dokud máme volné střechy, měla by pole rozhodně sloužit svému základnímu účelu.“ 

Umístili jsme se mezi třemi nejlepšími projekty světa a už samotná nominace je výborným výsledkem. „Nominaci projektu na celosvětové finále považuji za vrchol úspěchu. Síla projektu je v tom, že se dá opakovat. Všude najdete technologie, které spolu souvisí a které se mohou vzájemně doplňovat a výhodně propojit. Důležité je přemýšlet o detailech hned od začátku. Nejprve musíme řešení hledat filozoficky. Když chci postavit hotel, hledám, jak budu mít levné energie, kde budu brát levné teplo, vodu. Nakonec se všechno dá najít tam, kde je to pro jiné odpadem. Technicky je pak už všechno snadno realizovatelné“, dodává Ing. Jiří Marian. 

Energy Globe Award je mezinárodní soutěží projektů, které usilují o úspory energií a ochranu přírody. Celosvětová soutěž se poprvé konala v roce 1999. Národní kola probíhají v 177 zemích světa, v České republice jej pod názvem E.ON Energy Globe Award ČR pořádá společnost E.ON a právě hotel Galant se v roce 2013 stal vítězem v kategorii firma a zároveň i absolutním vítězem roku 2013.  Letos se v tuzemsku koná už 8. ročník národní soutěže. Celkem se od roku 2008 ucházelo o ekologického oskara 1570 ekologických projektů.

Wellness hotel Galant je ideální místo pro romantické a rodinné pobyty, malé i velké kongresy a společenské akce

Zašlete nám nezávaznou poptávku ještě dnes!

Tento web využívá soubory cookies.